Bugünlerde acayip mutluyum. Hedefime ulaştım. Hedefim mi neydi? “ZAYIFLAMAK” evet evet zayıflamak

Bugünlerde acayip mutluyum. Hedefime ulaştım. Hedefim mi neydi? “ZAYIFLAMAK” evet evet zayıflamak. O kadar çaba harcayıp da zayıflayamayan birisi olarak bu hedefe ulaşmak o kadar güzel ve bir o kadar da değerli ki benim için.

Son 5 yılımı kilo alarak geçirdim. Mutlu muydum “hayır” tabi ki. Aynalardan uzak durmak daha iyiydi. Kaçamak bir yaşam. Bu dönemde de zayıflama denemelerim oldu ama sonucu olmayan denemeler…Kullanılması istenilmeyen ve bir o kadar da tehlikeli bir ilaç dahi kullandım (cesaretime hayranım) ama nafile bir gram dahi veremedim. Başka bir diyetisyene bile gitmiş, kendimce diyetler yapmıştım. Artık denemeleri bırakmıştım. Biricik Dünyam olan oğlumun doğuşuyla kilolarım da katlanmış ve artık bir şeyler yapma vaktim gelmişti. Ama neydi? Göz ile görmek daha inandırıcıydı elbet. Tam bu dönemde yakın arkadaşımın kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo verdiğini görünce ben de bu sihirli insan ile tanışmalıyım dedim. Böylece hayatıma değerli diyetisyenim Bahar Hanım girmiş oldu. Güler yüzlü, hoş sohbet ve işini bilen birisi olması nedeniyle güvenimi kazanması zor olmadı. Hayat hikayemi dinledikten sonra çeşitli testler yapıldı. Özellikle York testini yaptırmam çok iyi oldu. Ayçekirdeğine intoleransım olduğunu öğrenince çok şaşırdım. Hayatımda bolca yer alan ayçekirdeğini çıkarmam gerekti. Bahar Hanımın tavsiyeleri ve benim de gayretlerim neticesinde güzel ve zorlu bir yolculuğa çıktık. 16 hafta gibi kısa bir sürede tam 17 kilo verdim ve 57 kiloya ulaştım. Benim için çok büyük bir başarıydı. Hele hele o kadar denemeye rağmen kilo verememiş olduğumu düşünürsek mükemmel bir başarıdır. İnsanın eski kıyafetlerinin içine girdiğini görmesi nasıl bir mutluluktur öyle…Tarif değil, yaşamak gerekir bu güzel duyguyu.

Bundan sonraki hayatım hep böyle geçecek. Daha hafiflemiş olarak. Artık kilolu insanları görünce “acaba Bahar Hanımı tavsiye etsem mi?” diye düşünmekten ve onlar için üzülmekten kendimi alamıyorum (kendim için de çok üzülüyordum).

Herkese tavsiye ettiğim Bahar Hanımı inşallah bir daha hiç görmemïş Yalnız dostluk için arayıp soracağım,görmek isteyeceğim birisi olması dışında elbette!…

NESRİN A.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir