Danışanım Selcan Hanım, haziran ayında polikistik over sendromu , troid bezi iltihabı, reflü, mide sorunları, anemi öyküsüyle başvurdu. Çok düzenli spor yapmasına rağmen

5.eylül.2011 ; 2,5 ayda 7 kilo vererek kilo koruma programımıza geçti.Kendisini tebrik ediyoruz.

Öğrencilik hayatında profesyonel olarak sporla ilgilenen biri olarak , işe başladıktan sonraki masa başı çalışma düzeninden olumsuz etkilendim. Düzenli olarak spor salonuna gitmeme ve yediklerime dikkat etmeme rağmen , 6 yıllık çalışma hayatımda her yıla 1 kilo ekledim .Bu süreç boyunca diyetisyen fikrine hep soğuk baktım ve irade gücüne sahip birisi olarak kilo verebileceğimi düşündüm. Fakat bir şeylerin yanlış gittiğini anladığımda fikrimi değiştirdim ve etrafımdaki diyetisyen konuşmalarına kulak kesildim.

En sonunda , haziran ayında (2011) annemle birlikte Bahar Hanım’la tanıştık. Kendisinin güler yüzlülüğü ve profesyonelliği ile kendimizi çok rahatlamış hissettik. Bahar Hanım’ın önerisiyle Cambridge Gıda İntoleransı Testini yaptırdık ve sonuçta birçok gıda maddesine karşı vücudumun intoleransı olduğunu öğrendim. Spor yapmama ve yediklerime dikkat etmeme rağmen kilo veremeyişimin ve kendimi devamlı halsiz hissetmemin nedeni de böylece ortaya çıkmış oldu. Bahar Hanım’ın test sonuçlarıma göre hazırladığı diyet ile, daha ilk haftadan karın bölgemde 2-3 cm.lik incelme oldu. Tabiki bu sonuçla birlikte motivasyonum iyice arttı ve 2,5 aya yakın zamanda tam 7 kilo verdim! Ve nasıl olduğunu anlamadım çünkü hiç aç kalmadım. Hatta bazen öğünlerimi yemeği yetiştiremedim bile. Bu hızla ilerlememde annemle birlikte diyette olmak da çok etkiliydi; evde hiç sabote edilmemiş oldum .

Sonuç olarak, artık daha bilinçli bir şekilde, kilo koruma programı ile birlikte, ömür boyu bu kilomu korumayı hedefliyorum.

Çok teşekkür ederim Bahar Hanım, sevgiyle kalın…

Selcan Ş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir