SEVGİLİ ESER’İN FORM TUTMA MACERASI;1 ay 3 haftada kiloları verdim mutlu şişmanlıktan fitliğe terfi ettim 🙂

Bahar hanımla tanışmam yaklaşık iki ay önceydi. İlk görüşmemizde 7 kilo vermem gerektiği gerçeğiyle yüzleştirdi beni ve böylece mutlu şişman hayatımda sonun başlangıcı oldu.Ben Diş Hekimliği okuyorum çok ağır bir okul.Dolayısıyla tüm gün ya hasta başında yada derste oluyorum. Geceleriyse uzun süre ders çalışmam gerekiyor. Ama Bahar Hanım diyetimi benim günlük programıma göre düzenleyerek diyeti benim için çok daha kolay bir hale getirdi.Özellikle ders çalıştığım gecelerde ek öğün koyması bence bir çok öğrencinin derdine deva olabilecek cinsten benimde bu sayede bir diyet bozma bahanem daha elenmiş oldu.

Sağlık alanı okuduğum için fazla olmasa da gıda maddelerindeki kimyasallar hakkında bilgim var bu yüzden light ürün kullanmak istemediğimi söylediğimde Bahar hanım diyetimi yeniden düzenledi ve light ürünleri diyetimden çıkardı.Böylece diyet yapmanın light süt demek olmadığını da anlamış oldum.Bence bu bile Bahar hanımı klasik diyetisyen profilinden çıkartmaya yeter.

Ben 23 yaşındayım. Yaşım dolayısıyla bir çok insan diyetisyene gerek olmadığını, genç olduğum için kolayca kilo verebileceğimi söyledi, ancak ben ortaokuldan beri veremedim ne hikmetse.Sanırım Bahar Hanım sayesinde bu tabuyu da çürütmüş olduk çünkü benim kaç yıldır veremediğim kilodan kendisi sayesinde 2 ayda kurtuldum.Asla katı bir diyet uygulamadım ve diyeti bozduğumda da asla asık bir suratla karşılaşmadım, hep güleryüzlüydü.

Yine ilk randevumda bana bu kilolardan 2 ayda kurtulacağımı söyledi ve tam isabet, 1 ay 3 haftada kiloları verdim mutlu şişmanlıktan fitliğe terfi ettim 🙂 Asla diyet yapamam diyenler bence Bahar hanıma bir şans vermeli…

Dt. Eser B.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir