Haydi bu sefer farklı bir yol izleyelim.

1. MADDE ; Hedefiniz  zayıflamak yerine , bedeninize ve  yaşınıza  uygun olan doğru beslenme şeklini  öğrenmek olmalıdır . Diyet kelimesi sınırlama ve yoksunluk duygusunu beraberinde getirir . Oysa kendi beslenme modelinizde  değişiklik yapmak , yeni alışkanlıklara uyum sağlamaya çalışmak daha doyurucu , yapılabilir ve kalıcı bir tutum haline dönebilir. O zaman diyet yapmak  fikrinden vazgeçin. Beslenme tipinizi , alışkanlıklarınızı  gözden geçirin. Bunun için her gün  yediklerinizi , miktarlarını  ve yemek saatlerinizi  yazın . Nerelerden hata yaptığınızı , hangi alışkanlıkların size uygun olmadığını tespit etmek için  bir beslenme uzmanından yardım almanız faydalı olur.

2.MADDE; Uyandıktan yarım saat  içinde kahvaltı yapın. Bu hemen metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.Her sabah aynı kahvaltıyı etmeyin. Bazı günler yeme biçiminizi değiştirin. Tek yönlü beslenmek yerine farklı tatları deneyin.

Örneğin; 1 küçük kase az yağlı yoğurdun içine 1 küçük yeşil elma doğrayın ve 1-2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve hafif tarçın ilave edin. Üzerine 2 adet ceviz kırıntısı eklemeyi  de unutmayın. İnanılmaz lezzetli ,sağlıklı ve düşük kalorili …

3.MADDE; Bol su içmeye başlayın. Günde 2-2,5 litre su gereklidir. Su içmek zor geliyorsa, bir sürahi suya 1  portakal ve  1 limonu iyice yıkayıp ,3-4 parçaya bölerek suya atın.  5-6 yaprak taze nane ilave edin. Böylece kalorisiz  ama fresh , sağlıklı ,  yeni bir içecek yaratmış olursunuz. Buna rağmen başarılı olamıyorsanız, bitki çaylarını bol su ile demleyin ve onu tüketin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir