Yalnızca 8 kg dan değil, diz ağrılarından da kurtuldu.

Nazım Erke, 36 yaşında. Merkezimize başvurduğunda yoğun diz ağrıları ile boğuşmaktaydı.

Nazım Erke, 36 yaşında. Merkezimize başvurduğunda yoğun diz ağrıları ile boğuşmaktaydı. Geçmişte spor yaparken yaşadığı sağlık sıkıntıları nedeni ile yürüyüş dışında spor yapması yasaklanmış, bu tanı ile birlikte kilo almaya başladığını, kilo aldıkça da ağrılarının arttığını anlattı bize. Spor yapamazken kilo vermeyi neredeyse imkansız görüyor, diyet yapabileceğine inanmıyordu.

Nazım Bey ile sürecimiz önce diyet yapma konusundaki düşüncelerini çalışmak oldu. Gördük ki pek çok yanlış bilgi ve pek çok ön yargı ile gelmiş merkezimize. Ardından diyet süreci başladı, Nazım Bey hedeflenen kiloya öyle sistemli indi ki parmak ısırtacak cinsten. Dizleri ile ilgili sıkıntısı hafifledi, ağrılarından kurtuldu.

Nazım Beyin öyküsü bizim için ne bir ilk ne de son olacak, yalnızca benzer sıkıntıları olan kişiler ile paylaşalım istedik. Bir sağlık problemi, kullandığınız bir ilaç, bir hastalık ya da doğum yapmak ciddi şekilde ve hızla kilo almanıza yol açabilir. Nazım Beyin durumundaki gibi yine bir sağlık sıkıntısı ya da başka bir faktör hareketliliğinizi ciddi şekilde kısıtlayabilir. Bütün bunlar kilonuzu kontrol etmekte zorlanmanıza yol açabilir… Böyle bir durumda en uygunu vakit geçirmeden bir uzmana başvurup yeni yaşam tarzınıza beslenme biçiminizi adapte etmeye çalışmak olacaktır. Aksi halde aldığınız kilolar daimi olarak size eşlik edebilir. Eğer söz konusu olan bir sağlık sıkıntısı ise çoğu zaman kilo almak durumun daha da kötüye gitmesine ya da başka sağlık sorunlarına yol açar ve bu durumunuzu emin olun kolaylaştırmaz… Sözümüz benzer sıkıntıları olanlara; Nazım Beyin başarı öyküsü size ilham olsun, kedinizi fazla kilolara mahkum etmeyin!

“Çok sevdiğim ve güvendiğim bir arkadaşımla bir sohbet esnasında  senin neden kilo problemin yok diye sorduğumda,  bahar hanımdan, bahar hanımın uzmanlığından, diğer diyetisyenlerden farklılığından, ciddiyetinden sanki kendisine ait bir işyerinden bahsediyormuş gibi anlatınca bayağı  ilgilimi çekti, ilk fırsatta kendilerinden randevu alarak gittim.

Ön görüşme ile kendimce doğruların yanlış olduğunun farkına varmam sağlandı ve devamında hiçte etraftan duyduğumuz gibi olmayan bir süreç başladı. Kesinlikle daha fazla doğru besinleri tüketerek, hiç ama hiç aç kalmadan, sağlığımın el verdiği ölçüde yürüyüş yaparak ideal kiloma hatta altına çok kısa sürede ulaştım. Fazla kiloları verip, verilen kiloları almayacağımı bilerek zamanımı geçirmek bana büyük bir haz, mutluluk veriyor.

Kısa sürede kilo vermeme vesile  olan,  ön görüşmede yanlışlarımı görmemi sağlayan, psikolojik destek sağlayan uzman çalışanlarına, özelliklede insan psikolojisinden, kilolu insan psikolojisinden çok iyi anlayan, güler yüzlü, motive etmeyi bilen, samimi, sürekli yanınızda olduğunu konuşmaları ile,sms,e-mail ile hissettiren bence işinde bir numara ,profesyonel Bahar Hanıma birlerce teşekkür ederim.

Çevremde benim gibi, ön yargılı, fazla kilolu, yanlış yeme alışkanlığı olan insanlara terettütsüzce önerdiğim, bundan sonrada önereceğim bir merkez…”

Nazım e.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir