40 BEDENDEN 32 BEDENE .

SERDAR BEY’İN BAŞARI ÖYKÜSÜ

Adım Serdar Çeki 46 yaşındayım. Ben hayatım boyunca hep kiloluydum. Son birkaç senedir hem hareketsizlikten hem de yeme içme alışkanlıklarımdan dolayı kilo benim için daha da büyük bir sorun haline gelmişti. Defalarca kendi kendime diyet uygulasam da 1-2 haftadan uzun süreli olmayan ve tamamen aç kalma şeklindeki bu programlardan hiçbir sonuç elde edemiyordum. Sonuç her zaman aynıydı 1-2 kg verip bıraktıktan sonra 3-4 kg geri alıyordum. 2011 yılının sonuna doğru yüksek tansiyon, uykuda horlama ve uyku apnesi sorunlarım da artınca gittiğim doktorlar ciddi kilo vermem gerektiğini söylediler ve hatta uyku apnesi için geceleri solunum cihazı kullanmaya başladım. Son derece rahatsız edici bu durumdan kurtulmak için kilo verme konusunda ciddi adımlar atmaya karar verdim. Tam da bu sırada tavsiye üzerine Sayın Bahar Sezer ile tanışmam hayatımın belki de dönüm noktası oldu.

Kendisi ile ilk görüşmemizde beslenme alışkanlıklarımı tek tek not aldı. Bu aşamada beni cesaretlendiren en önemli nokta katı kurallar koymadan uygulaması bana göre kolay olan bir listeler hazırlamasıydı. Öte yandan günlük egzersizler için de beni motive etmesiyle bir spor salonuna yazıldım. Böylece Kasım ayı ortalarında 112 kg ile başladığım programı elimden geldiği kadar disiplinli bir şekilde uygulamaya başladım. Başlarda zor olduğunu kabul etmem gerek ama her hafta biraz daha kilo verdiğimi görmek motivasyonumu her geçen gün daha da arttırdı. Bu dönemde her hafta kontrole gitmek her hafta sınava hazırlanan bir öğrenci gibi yapmıştı beni ama aynada gördüğüm görüntü, çevremdeki insanların beğenisi her şeye değerdi.

Neticede Temmuz 2012 ye geldiğimizde artık 87 kiloyum. Solunum cihazı kullanmıyorum, tansiyon hapını bıraktım son derece güzel ve sağlıklı uyuyor ve dinlenmiş olarak uyanıyorum. Kan değerlerim normale döndü veya normale yaklaştı. 40 beden kot giyerken artık 32 beden giyiyorum ve kendimi harika hissediyorum. Bu dönem sonunda gardrobumu yenilemek benim için biraz masraflı olduysa da buna değer.

Bana yol gösteren ve her fırsatta yapabileceğime beni inandıran Sayın Bahar Sezer hanımefendiye sonsuz teşekkürler ediyorum.

Serdar Ç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhabalar