Herşey gönlünüzce olsun. Sevgiler-Yazar Panda

Efenim, Santa yedigine ictigine dikkat etmeyince, hareket de az tabi yılda bir kere hediye dağıtmak icin cık, onun dısında şöminenin yanına yan gel yat,

Hepten bacalardan gecemez hale gelmis.

Bu durumda, hediye dagıtımını kargo sirketine outsource edilecekmis ki…soz vermis zayıflayacagına ve diyetisyenin yolunu tutmus..

Hevesle baslamıs diyete, artık kendi saglıgı bir yana, issiz gucsuz kalma tehlikesi onu haliyle korkutmus.

Cunku bu imajı ile baska bir is yapabilecegine de inanmıyormus..

Diyetti, intoleransdı, spordu derken….

O kadar degismis ve o kadar yakısıklı olmus ki…Fotomodel olmaya karar vermis..

Esinden de, işinden de ayrılmıs. Artık yıl baslarında hediye dagıtımını kimin yapacagı bilinmiyor..

Bu hikayeden cıkarılacak dersler:

– Bazen cıktıgınız yol hedefinizden baska bir noktaya surukleyebilir. Yolculuktan ve varıs noktasından zevk almaya bakın.
– Bazı kendinizle ilgili degisiklikler çevrenizdekilerin menfaatine olmayabilir, siz kendi menfaatlerinize odaklanın! (Mahalledeki pastacı amca, ekmek fırını, abur cuburların alındıgı bakkal, ornekler cogaltılabilir.)
– Santa yeni isinde mutlu oldu mu? Bilemeyiz, mutluluk farklı dinamikleri olan apayrı bir duygu..Onemli olan, eldeki imkanlardan/imkansızlıkardan oturu mevcut isinden baska bir isi yapamayacagını düsünen bir adamın kendine sıfırdan yeni bir hayat kurabilmesi. Insanın kendi ile ilgili fikirlerinin degismesi, onlarca kilo vermekten daha kıymetli. Her şeyi başlatan itici guc, bir dusunce degil midir cogu zaman?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir