Doktor Begüm Hanım TUS sınavına hazırlık aşamasında 3 ayda 9 kg verdi.

Bu program sayesinde 3 ayda yaklaşık 9 kilo verdim.

Son 1 yılda uzmanlık sınavına hazırlanmam sebebiyle yaklaşık 10 kilo almıştım. kendi çabalarımla vermeye çalıştım ancak boş bulduğum zamanlarda ders çalıştığım için veremiyordum. sınava daha 4 ay vardı aynadaki görüntümün beni çok etkiliyordu. canım sıkıldığı için daha çok yiyordum, yedikçe ve tartıdaki artışı gördükçe daha çok canım sıkılıyordu.

Bir pazar günüydü hiç unutmuyorum. Kendimle barışık olmadığım çoğu günden biriydi. 3-4 saat ders çalışmıştım ve artık bacaklarım uyuşuyordu uzun süre masa başında oturmaktan. Ders çalışmaya ara vermiştim, aldığım magazin dergisinin sayfalarını karıştırırken Bahar Sezer’ın adını gördüm. O zaman kendime geldim. Bir doktor olarak aslında çözümün ne olduğunu biliyordum. Doğru ve düzenli beslenmek her şeyi çözecekti.

Ancak ben Ankara dışında çalışıyordum. Hafta sonları da sınav yüzünden evde ders çalışıyordum. Benim için doğru zaman şimdi değil diyerek dergiyi kapattım. Akşama doğru cesaretimi toplayarak kendisine uzun bir mail gönderdim. Kendisine sınavdan sonra kendisine geleceğimi yazdım. Sevgili Bahar Hanım beni cesaretlendirecek bir cevap göndermişti. Sınavdan önce başlamanın sınava hazırlanırken motivasyonumu arttıracağını, şehir dışından da beni takip edebileceğini söyledi. Görüşmeye gittiğimde bile bu koşullar altında kilo verebileceğime hiç inanmıyordum.

“Yapabilir miyim, başarabilir miyim?” dedim.

“Ben bu işi biliyorum, bana güvenin.” dedi ve beraber bir yolculuğa başladık.

Programın dışına hiç çıkmadım. Sadece spora ayırdığım vakit çok azdı. Kendisi de bu konuda bana yardımcı oldu ve bana özel bir program hazırladı. Bu program sayesinde 3 ayda yaklaşık 9 kilo verdim. Kendisiyle çalışmaktan çok memnun kaldım. Samimiyeti sayesinde bu dönemi rahat atlattım. Hafta içi hastanede çalıştım, eve gelince ders çalıştım ve sağlıklı beslenme programını uyguladım. Düzenli ve dengeli beslenme metabolizma hızımı arttırdı. Hiç spor yapamadığım haftalar oldu ama yine de kilo verdim. “Her şeyi aynı anda yapamazsın, sınava kadar ye sonra diyet yaparsın” diyenler beni gördüklerinde şaşırıyorlardı. Sınava girdiğim gün çoğu arkadaşımın kilo aldığını gördüm ancak ben vermiştim.

Bahar Hanım’ın verdiği programı uyguladıkça beslenme hatalarımı gördüm. Artık çevremdekiler bana beslenme konusunda danışıyorlar. Koruma programındayım ve kendimle gurur duyuyorum. En büyük derdim bütün pantolonlarımın bol gelmesi 🙂

Bahar Sezer’e her şey için çok teşekkür ediyorum.

Bahar Sezer’ı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sevgiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhabalar