Ve bir kilo alma öyküsü;Alev Hanım ile çalışmamız sonucu,6 kilo aldık. korumadayız..

Diyet ve diyetisyen dendiği zaman insanların aklına hep fazla kilolardan kurtulmak gelir.

Diyet ve diyetisyen dendiği zaman insanların aklına  hep fazla kilolardan kurtulmak gelir. Bunun tersi hiç akla gelmediği gibi bir de hayretle karşılanır.

Mayıs ayında, bazı nedenlerle verdiğim kilolardan dolayı bir arkadaşımdan yediğim fırçanın akabinde kendimi Bahar’ın aydınlık ve güzel ofisinde buldum.

Güzel yüzlü ve tatlı Bahar’ım bana bir sürü sorular sorup cevapları kaydettikten sonra, elime günlük yediklerimi kaydedeceğim kitapçıkla birlikte beni yolladı. Bir gün sonra A4 boyutunda günlük gıda talimatım e-mail ile geldi. Listeyi alır almaz “bu ne yaaa.. mümkün değil, dünyada bunları yiyemem” dedim. Liste, seçenekler sunmakla birlikte çok sevimsiz geldi. Bir hafta boyunca listedeki malzemeler için alış verişi erteledim. Bir hafta sonra yine gittim ve alış veriş yapamadığımı söyledim. Fakat o günkü seanstan sonra alışverişe çıktım ve tüm eksiklerimi tamamladım. Hafta başı elimde büyükçe bir gıda torbasıyla işe gittim. Böylece zorlu süreç başladı. Ama ilk önceleri haftalık olan kontrollerimde, kilomda kımıldanmalar oldukça keyfim yerine gelmeye başladı. Birinci ayımın sonunda korkarak kontrole gittiğimde, diyetisyenimin beklentisi olan yarım kilonun neredeyse iki katını almış olduğumu gördüğümüzde, her ikimizde çok heyecanlandık ve mutlu olduk.

Bundan sonra daha da motive oldum. Bir aydan sonra aylık kontroller başladı. Kontroller hala devam ediyor. Ben de kilo almaya devam ediyorum.

Süreç zordu derken kilo almak en az kilo vermek kadar zor .Hiç istemediğin halde bir sürü şeyi yemek daha da zor.  Ayrıca ben bu süreci yazın en sıcak günlerde geçirdim.

Büyük bir disiplinle Bahar’ın listesini hala uyguluyorum, hala her hafta başında büyük gıda torbamla işe geliyorum. Ama hayatımdan memnunum ve buzdolabımın üstüne astığım liste artık sevimsiz gelmediği gibi benim bir parçam oldu.

Bu arada atlamamam gereken bir konu daha var, arkadaşlarım da destek oldular, sürekli olarak gıdalarım hatırlatıldı, bazen kaytarmaya çalıştığım zamanlar da oldu ama arkadaşlarımın gözünden kaçmadığı gibi bayağı da fırça yedim. Onlara da çok teşekkür ederim.

Sadece fazla kilolardan kurtulmak için değil, zayıflıktan şikayeti olanlara da şiddetle diyetisyene danışmalarını öneririm.

Bana sorarsanız BAHAR DEMİRKIRAN derim 

Alev Ç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir