Bir Pantolon Hikayesi; Hikayemin başında belim 95 cm iken şimdi 77 cm oldu .16 küsür kilo verdim

‘Cici zayıflaman lazım’..Benim fazla kilolarımdan kurtulma hikayem bu cümle ile başladı.Büyük oğlum doktor. Bendeki fazlalıklar onu rahatsız etmeye çoktan başlamıştı ,oysa ben hayatımdan pek menmundum 🙂 Olur dedim ama nasıl? ‘sana bir diyetisyen tavsiye edeceğim ona bak, aklın yatarsa gidersin’ dedi. Facebook’ta diyetisyenimin sayfasına girdim.İlk tepkim, aa ne kadar güzel vede incecikti:) İlk radevuma gittim. Sahiden de incecik bir hanım çıktı karşıma .İlk tartımız yapıldı. Ben küçük bir dünya olmuşum meğerse.Şimdi çekinmeden yazıyorum 83.500 gr. Vay vayy dedim ne olmuşum ben.Bütün tetkiklerimi yaptırdı. Vücut yağ oranım tavan yapmış.Uzun uzun konuştuk yeme alışkanlıklarım, yemek saatlerim, sevdiklerim, sevmediğim besinler her şey masaya kondu ve başladım zayıflama programına. Küçük bir defter verdi. Her gün yediklerim yazılacaktı.Bana özel bir diet programı yaptı. Ben artık danışan kişi olmuştum.Güler yüzlü, sakin ve ilgili bir insan. Haftada bir kontrole gidecektim. Kilo almama neden olan luzumsuz her şey çıkmıştı listeden .Gece abur cuburları yoktu.Her hafta zevkle gitmeye başladım Bahar Hanım’a..Yeniden süt içmeyi, yoğurt yemeyi, ve de yeşillik yemeyi öğrendim desem yeridir.Zayıflama sürecinde sabır, istikrar, azim, kontrol çok önem kazanıyor ve mucize yok.Yavaş yavaş gidiyor kilolar.Önce göbek çevremde başladı incelme müthiş keyifleniyordum.Hele haftalık randevu sonraları deymeyin keyfime.Az da olsa sıkıldığım oldu.Kendisine söylediğimde hemen değiştirdi diyet listemi. Küçük değişiklikler, detaylar bana şevk veriyordu. Örneğin diyet pizza.. Beni sıkmadan o güzel ve güler yüzü ile yönlendirdi.Bilgisine ise şapka çıkarırım .Tam bir profesyonel insan..

Ekmekte yedim, makarnada, pizzada ..En önemlisi balık daha çok tüketmeye başladım. Yeni bir yemek yeme stilim oluştu.Yemek saatlerini atlamadan, en önemlisi de akşam sekizden sonra dükkanı kapattım:) Hikayemin başında belim 95 cm iken şimdi 77 cm oldu güzel değil mi. 16 küsür kilo verdim tamamına yakını da yağlardan gitti:) şimdi vücudumdaki yağ oranı istenilen oranlarda ..Kaslarım ise normalin üst değerine yakın ,su ise hiç sormayın fevkalade:) göbek ve kalçamda yeni şeklini aldı..yeni bir yaşam biçimi çıktı ortaya. Sağlıklı ve ince..Yemek yemeyi öğrendim. Meğerse bilmiyormuşum. Şimdi koruma programına aldı. Ayda bir kontrole gideceğim. Danışanlarını bırakmıyor Bahar Hanım:)

Bahar Hanım size teşekkür ederim bana kazandırdıklarınız için…Siz işinin ehli, benim için övgülerin en güzelini hak eden bir insansınız. Yolunuz açık olsun, bende incecik bir insan olarak yaşamıma devam edeceğim .’Cici incecik olmuşsun. Azmini tebrik ediyorum’ dedi oğlum.Benim için ödüllerin en güzeli bu…….Not: Giyemediğim bir kotum vardı hedefim ona girmekti .Şimdi bol geliyor :)))))..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir