Tip 1 Diyabet hastası Zeynep ile İki buçuk ayda 11 kg verdik.

12 yaşımdan beri Tip 1 diyabet hastası olmam sebebiyle sürekli katı ve tek tip diyetlerle yaşadım. Zaman zaman çok kilo aldım.Zaman zaman da hep aynı tip yemek yemekten sıkıldığım için yemek yemekten hiç hoşlanmadığımdan dolayı aşırı kilo verdim. Anteamanlarımda şeker düşmesinden dolayı zor zamanlar yaşadım .

Bahar Sezer ile Başkent Üniversitesi Endokrinoloji bölümünde tedaviye başladığım yıllarda tanıştım.Kendisi beslenme yelpazemi genişletti. Yemek yemek benim için keyifli bir durum oldu. Uzun yıllar beni yönlendirmesi sonucu çok iyi bir vücuda sahip olmanın yanı sıra anteramanlarım sırasında hiç sıkıntı yaşamadım.

Kendisinin Başkent Üniversitesi Hastanesinden ayrılmasından sonra irtibatımız koptu. 🙁

Zamanla bana vermiş olduğu beslenme kültürünü de kaybetmemin yanı sıra hayatın bize getirdiği olumsuz şeylerinde etkisiyle aşırı kilo aldım. Sağlığım da eskisi gibi iyi değilken bir gün bir dergideki makalesini gördüm. Kısa bir araştırmanın ardından kendine ulaştım ve hayatım tamamen değişti. 🙂

Sahip olduğum yemek disipline GÜZEL VÜCUDUMA ve en önemlisi SAĞLIĞIMA çok kısa sürede sahip oldum. 🙂 Artık aynalara bakmaya doyamıyorum. Zayıflamam sonucu hayattın güzelliklerini görmeye ve yaşamaya başladım. ( eskiden de görüyordum ama ben şişkoydum )

Kilo vermek için yaptığım diyet de kendisi benim sosyal ortamıma ve zevklerime göre esnetmeyi bir şeyi yerken bir başka şeyden vazgeçme kültürünü tekrar aşıladı. Ağır anteraman yapabilmem için her türlü önlemi beraber aldık ve her verdiğim kiloda beni dahada motive etti.

Baharcığım iyi ki varsın;

Artık göbeğimi kapatmak zorunda olmadığım için,

Dar kıyafetleri zevkle giyebildiğim için,

Süper minileri giyebilmenin dayanılmaz mutluluğunu yaşattığın için…

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…

Şimdi ben ülkemden ve sevdiklerimden uzakta olsam da kalbimde götürdüğüm ve tavsiyelerini hep anımsadığım nadir ve değerli birisin.

Kaderimin değişmesinde senin çok büyük bir rolün var. Beni çok mutlu ettin. Sana çok çok çok teşekkür ederim.

Zeynep Selin Ş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir